baner
 
 
 
 
baner
 

Adam Ondra - Golpe de Estado 9b

Doczekaliśmy się wreszcie topowego prowadzenia w wykonaniu młodego Czecha...
W najnowszym numerze GÓR (190) nieśmiało informowaliśmy o zaawansowanych pracach na Golpe de Estado 9b w wykonaniu Adama Ondry. Dotychczasowe próby kończyły się na ostatnim ruchu, z którego Czech notorycznie spadał. A jakby tego było mało, to podczas prób na Demencia Senil nadwyrężył ramię oraz palec...Ondra na Golpe de Estado (fot. Vojtech Vrzba)


Co się odwlecze, to nie uciecze... Miesięczna przerwa spędzona przez nastolatka nie tylko na leczeniu kontuzji, ale i intensywnej nauce w szkole bynajmniej nie odbiła się negatywnie na formie. Po powrocie do Siurany - pierwsza 9b w wykonaniu 16-latka stała się faktem.Było to pierwsze powtórzenie Golpe de Estado autorstwa Chrisa Sharmy z końca roku 2008, a będącego prostowaniem Estado Critico 9a Ramóna Juliana Puigblanque z 2004 roku. Przy czym należy dodać, że w odróżnieniu od Amerykanina - Ondra musiał uporać się z urwanym kluczowym chwytem na Estado Critico, co w odczuciu Czecha nadaje drodze wycenę "trudne 9b".


W sumie od kiedy ukończył 13 rok życia, w którym to poprowadził swoją pierwszą 9a - zgromadził pokaźny zestaw ekstremów zawierający pięć 9a+, dwadzieścia siedem 9a oraz dwanaście 8c w stylu OS...


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com