baner

baner

2015-02-08

Anna Figura została wicemistrzynią świata w sprincie!

Anna Figura została wicemistrzynią świata w sprincie. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła podczas Mistrzostw Świata w Skialpinizmie rozgrywanych w Verbier.

Anna Figura jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich skialpinistek, odnoszącą sukcesy w zawodach krojowych i międzynarodowych - w 2013 roku została złotą medalistką Mistrzostw Świata 2013 w sprincie w kategorii espoir (do 23 lat), a w klasyfikacji seniorów zajęła czwarte miejsce.

Oprócz niej, Polskę na Mistrzostwach reprezentują także Anna Tybor - wielokrotna reprezentantka Polski na zawodach Pucharu Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, Karol Karpierz - najmłodszy z polskich seniorów startujący w kategorii espoir czyli "nadzieja biało-czerwonych" i Mateusz Knap - junior, rozpoczynający dopiero swoją sportową karierę.

Mistrzostwa Świata trwają od 6 do 11 lutego. Rozgrywane konkurencje to:

- sprint - krótka i bardzo intensywna konkurencja z elementami technicznymi ( bieg na nartach. zakładanie i zdejmowanie raków, bieg w butach, zakosy, zjazd, łyżwa), których szybkość wykonania ma bardzo duży wpływ na wynik końcowy,