baner
 
 
 
 
baner
 

„Annapurna na lekko” (2008)

Film „Annapurna na lekko” przedstawia relację z wyprawy na dziesiąty szczyt świata. W składzie ekspedycji znaleźli się Peter Hámor, Piotr Morawski, Piotr Pustelnik i Dariusz Załuski. Próba przejścia Drogi Czeskiej na północno-zachodniej ścianie zakończyła się niepowodzeniem.

 

Film Dariusza Załuskiego został nagrodzony Grand Prix podczas 6. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. „Za pokazanie ludzkiego wymiaru ekstremalnego himalaizmu, lojalności, uporu, determinacji, autentycznych relacji w czasie wyprawy oraz pokory człowieka wobec klęski i niesprawiedliwości losu. Jury doceniło świetną jakość zdjęć wykonanych w tak ciężkich warunkach” – uzasadniała swój werdykt kapituła.

Obraz dostał również Nagrodę Specjalną na XIII Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju oraz Nagrodę za Najlepszy Film Górski na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver 2009. Jest to ostatni film, w którym można zobaczyć nieodżałowanego Piotra Morawskiego. Himalaista zginął w kwietniu 2009 roku na stokach Dhaulagiri.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com