baner
 
 
 
 
baner
 
2019-01-15
 

Będzie trójka Polaków pod K2?! Waldemar Kowalewski z bardzo dużymi szansami na udział w wyprawie Alexa Txikona!

Świetne i nieco sensacyjne wiadomości dotarły do nas dzisiejszego ranka za pośrednictwem Asghara Aliego Porika - szefa i właściciela agencji Jasmine Tours, z której to usług korzystają obydwie tegoroczne wyprawy na K2. Nasz rodak, Waldemar Kowalewski najprawdopodobniej dołączy do wyprawy Alexa Txikona, która już za 2 dni powinna zameldować się w bazie. Trwają starania o uzyskanie pozwolenia na jego udział.

Asghar Ali Porik i Waldemar Kowalewski w Pakistanie. Fot. FB Asghar Ali Porik


Na profilu właściciela Jasmine Tours czytamy:


"Trzeci Polak, Waldemar Kowalski jest już w drodze ze Skardu do Aksole - zmierza tam by dołączyć do zimowej wyprawy Alexa Txikona na K2. Pracujemy nad pozwoleniem na jego udział - jeśli wszystko się uda, to zostanie członkiem zespołu Alexa".


Naszym czytelnikom postać Waldemara Kowalewskiego z pewnością jest dobrze znana - Polak ma w dorobku cztery wejścia na ośmiotysięczniki: w 2014r. stanął na szczycie Mount Everest, 2016r. to sukces na Manaslu, rok później zdobywa Lhotse, a po dwóch miesiącach wchodzi na Broad Peak. Warto dodać, że Manaslu i Broad Peak zdobył bez używnia dodatkowego tlenu z butli. 

 

Waldemar Kowalewski na szczycie Lhotse - 20.05.2017. Fot. arch. Waldemar Kowalewski

 

Jeśli uda się uzyskać mu pozwolenie na udział w wyprawie, to zostanie trzecim Polakiem, obok Pawła Dunaja i Marka Klonowskiego, którzy wezmą udział w tegorocznej wyprawie Baska Alexa Txikona na jedyny dotąd niezdobyty zimą ośmiotysięcznik - K2. Wyżej wymieniona dwójka zmierza w stronę bazy, do której pozostał im niespełna dzień drogi. Wyprawa rosyjsko-kirgisko-kazachska pod wodzą Wasilija Piwcowa już do niej dotarła.

 

Źródło: profil Ashgara Aliego Porika na FB & własne

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Wiolkamark
Oby się udało zwycięstwo podwójne bo pokonany wirus
Wiolkamark
Oby się udało zwycięstwo podwójne bo pokonany wirus
Wiolkamark
Oby się udało zwycięstwo podwójne bo pokonany wirus
Wiolkamark
Oby się udało zwycięstwo podwójne bo pokonany wirus

 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com