baner
 
 
 
 
baner
 

Daniel Woods jako pierwszy przechodzi The Game (V16)

Po dwóch latach prób, zawodnik globalnego teamu The North Face pokonał prawdopodobnie najtrudniejszy problem boulderowy na świecie.
Daniel Woods pokonał  w środę, 10 lutego boulder The Game (V16), znajdujący się w Boulder Canyon, w stanie Colorado. Przez ostatnie dwa lata, Woods próbował rozgryźć problem, z którym przez ostatnią dekadę zmagali się najlepsi na świecie m.in. Dave Graham, Tony Lamiche, Paul Robinson i inni twardzi zawodnicy z Colorado.

Wszyscy próbowali pokonać The Game, ale nikomu się nie udało – powiedział kolega z teamu The North Face, Cedar Wright, który był świadkiem całego wydarzenia – Daniel pojawił się i po prostu zniszczył tę skałę! Oglądanie Daniela podczas wspinaczki to mój najbliższy jak dotąd kontakt z sytuacją, w której ktoś zaprzecza prawom grawitacji.

Woods ocenia The Game na V16, gdyż jest to - jak sam przyznaje - trudniejsza wspinaczka niż wszystkie inne, jakich dotąd dokonał. Tuż przed swoim najnowszym wyczynem, odwiedził on Hueco Tanks w Teksasie, gdzie powtórzył przejście bouldera Terremer (V15), uważanego za jeden z najtrudniejszych na świecie.

V16 to tylko liczba. Dla mnie ważniejszy był krok naprzód w mojej wspinaczce, jakim jest pokonanie tego bouldera. Oczywiście to bardzo miłe mieć poczucie, że to przejście przesuwa granice tego, co możliwe w boulderingu. Czas pokaże jak trudny jest The Game w rzeczywistości, ale teraz jest to po prostu nowy poziom trudności. – stwierdził Woods.

The Game, który rozpoczyna się głęboko w zagłębieniu skalnym, jest niemalże poziomym dachem z bardzo śliskimi i gładkimi chwytami. Składa się z ośmiu bardzo szerokich ruchów. W zimny poranek, pośród otaczającego zacieniony boulder śniegu, Woods rozgrzewał się na środkowej części drogi, kiedy urwał się jeden z kluczowych chwytów, co zaowocowało potężnym upadkiem. Woods musiał zmienić sekwencję, dokładając większy przechwyt w lepsze miejsce, ale z większym wychyleniem. Tego samego dnia udało mu się pokonać drogę po raz pierwszy.

Jak powiedział Daniel po pokonaniu trasy - Chwyty znajdują się na tej samej drodze, ale sama wspinaczka stała się bardziej wysiłkowa, co razem okazało się być idealnym połączeniem. Czuję, że The Game stał się nawet lepszą drogą po tym, jak złamał się jeden z chwytów. To była dla mnie nie tylko fizyczna, ale i psychiczna walka. Teraz chcę znaleźć coś trudniejszego.

Trzy dni po swoim wyczynie Daniel Woods wygrał American Bouldering Series National Championships w Alexandrii w stanie Virginia.

Od ponad 40 lat The North Face wspiera najlepszych himalaistów, alpinistów, wspinaczy, narciarzy, snowboardzistów i poszukiwaczy przygód, którzy wyznaczają granice ludzkich możliwości. Wszyscy zawodnicy The North Face współpracują z departamentami Badań, Projektów i Rozwoju, przy tworzeniu nowych koncepcji, technologii i najwyższej jakości produktów.

Więcej informacji na temat Daniela Woodsa i teamu The North Face na stronie www.thenorthface.com/eu

Zainteresowany wyceną trudności? Wejdź na http://www.rockfax.com/publications/bgrades.html
 
 Daniel Woods
 Daniel Woods
 Daniel Woods
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz