baner
 
 
 
 
baner
 
2020-10-08
 

Helly Hansen wchodzi na wyższy poziom innowacji oferując wodoodporną i oddychającą technologię 
LIFA INFINITY PRO

Helly Hansen, jako siła napędowa innowacyjnych technologii i designu, nieustannie przesuwa granice technologiczne profesjonalnego wyposażenia. Historia norweskiej marki sięga 1877 roku, firma nigdy nie przestała patrzeć w przyszłość. Bazuje na rozległej wiedzy i współpracy z profesjonalistami, aby osiągnąć najnowocześniejsze techniczne wyposażenie outdoorowe. Na sezon jesień/ zima 2020 Helly Hansen wprowadza LIFA INFINITY PRO™, czyli najbardziej innowacyjną wodoodporną i oddychającą technologię, która została stworzona zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Fot. materiały prasowe Helly Hansen

 

LIFA INFINITY PRO™ wyznacza całkowicie nowe standardy w swojej kategorii - to pierwsza na rynku technologia, w której  wodoodporność i oddychalność w tkaninie zapewniono przez innowacyjny  proces bez wykorzystywania chemicznej impregnacji.

 

Helly Hansen zastosowało tu  sprawdzoną unikalną technologię Lifa – czyli tkaninę o strukturze lekkich i hydrofobowych włókien  i połączyło ją z najnowszą membraną Lifa INFINITY. Lifa posłużyła jako swoisty repelent, który osłania membranę przed wodą bez standardowej konieczności dodawania chemicznych impregnatów.

 

 Fot. materiały prasowe Helly Hansen

 

Lifa nie wypłukuje się – jest więc warstwą, która się nie zużywa i nie trzeba jej odnawiać w procesach chemicznych (jak standardowe impregnaty). Takie rozwiązanie to ważny krok na drodze w poszukiwaniu odpowiedzialnych innowacji i świadomego, zrównoważonego rozwoju.

 

 

Nowa technologia LIFA INFINITY PRO™, pojawi się na rynku jesienią 2020 roku. Helly Hansen  zaimplementuje ją w kolekcjach odzieży  Helly Hansen ULLR (narty, snowboard)  i Odin (outdoor, skitouring). Kurtki z LIFA INFINITY PRO barwione są procesie solution dyed (na etapie granulatu), taki proces pozwala ograniczyć zużycie i zanieczyszcenie wody.

 

Technologię Lifa Infinity Pro wykorzystuje flagowy model kolekcji  narciarskiej ULLR Elevation Infinity Shell – kurtka przeznaczona dla miłośników free ride. 

 


Helly Hansen Elevation Infinity Shell

 

To model wyposażony w charakterystyczny kaptur z szerokim odblaskowym rantem i  kultową już kieszeń ratunkową, chroniącą żywotność przechowywanego w niej smartfona.

 

Fot. materiały prasowe Helly Hansen

 

Outdoorowa kurtka Odin Mountain Infinity Shell  - to model, w którym  LIFA INFINITY PRO zapewnia ochronę przed przemoczeniem i znakomitą oddychalność  a przemyślana konstrukcja kurtki to komfort podczas intensywnej aktywności.

 

 

Helly Hansen Odin Mountain Infinity Shell

 

Konstrukcja jest kompatybilna z kaskiem, dostosowana pod plecak i uprząż, ma duże przednie panele, które służą jako wentylacja i kryją wewnętrzne kieszenie.

 

Źródło: informacja prasowa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com