baner
 
 
 
 
baner
 

Jakob Schubert fleszem na “Victimes del Futur” 9a

Jakob Schubert nie do zatrzymania! Raptem wczoraj donosiliśmy wam o pierwszym 9b+ Austriaka - Perfecto Mundo, a już dzisiaj może się on pochwalić kolejnym fenomenalnym przejściem. Łupem byłego mistrza świata z Innsbrucka padło pokonane fleszem Victimes del Futur 9a.

Jakob Schubert na Victimes del Futur 9a; fot. Julia Cassou

 

Jakob swój trzytygodniowy pobyt w Margalefie zakończył z bardzo satysfakcjonującym wynikiem. Chociaż głównym celem pobytu Austriaka w Hiszpanii była praca nad Perfecto Mundo, to na sam koniec znalazł on jeszcze czas i siłę na inne przejścia. Korzystając z patentów, którymi ze wspinaczem podzielił się działający na drodze Kolumbijczyk Anghelo Bernal Quintero, Schubert zdołał poprowadzić najtrudniejszą linię w swojej karierze w stylu flash - Victimes del Futur.

 

Victimes del Futur to linia otworzona w 2006 roku przez Hiszpana Ramóna Juliana Puigblanque w hiszpańskim Margalefie, w bezpośrednim sąsiedztwie Perfecto Mundo. Pierwotnie droga wyceniona była na 8c+, jednak po obrywie w cruxie jej trudności wzorsły. Mimo tego autorzy kolejnych powtórzeń - a były to takie tuzy jak Patxi Usobiaga, Chris Sharma oraz Iker Pou pozostawali przy jej oryginalnej wycenie. Dopiero Alex Megos jako pierwszy zalicytował 9a. Do polskich akcentów na drodze należy przejście Piotrka Schaba sprzed roku. Oby ten rejon ponownie okazał się szczęśliwym dla krakowskiego wspinacza, przebywającego obecnie w Margalefie.

 

Wracając do Jakoba Schuberta - kolejne miesiące upłyną mu zapewne pod znakiem przygotowywania się na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Jak poinformował na swoim fanpage’u daje sobie 10 dni restu po katalońskiej przygodzie i wraca do doskonalenia swojej formy... na standardzie. ;-)

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w treningach.

Źródło: fanatic-climbing.com & 8a.nu & FB Jakob Schubert

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com