baner
 
 
 
 
baner
 

Jernej Kruder otwiera najtrudniejszą drogę w Chorwacji - powstaje "Dugi rat" 9a+!

Oj posypały się świetne przejścia w końcówce tego roku - ledwie nadążyliśmy, by skrupulatnie donosić Wam o tych najbardziej prominentnych. To jednak nie koniec - dziś z informacją o sylwestrowym sukcesie "wystrzelił" Jernej Kruder. Słoweniec spędził ostatni dzień 2018 roku w chorwackim rejonie Vrulja (Dalmacja), gdzie udało mu się poprowadzić jego wieloletni projekt - wczoraj Chorwacja za jego sprawą zyskała najtrudniejszą sportową drogę - Dugi rat. Jernej zaproponował przy niej stopień 9a+.

Jernej Kruder na drodze Dugi rat 9a+. Fot. Instagram

 

O swoim sukcesie Jernej poinformował na instagramowym profilu - jak się okazało, nad projektem pracował w ciągu ostatnich 4 lat.

"Wczorajszy dzień był niesamowity - w tym małym wspinaczkowym rejonie, w którym jest niewiele ponad 20 dróg zgromadziło się wielu wspinaczy i prawie każdy atakował coś trudnego, niezważając na zimno. Dzięki, że ten ostatni dzień roku był taki wyjątkowy." - komentuje Kruder.


Słoweniec ma na swoim koncie już jedną autorską drogę spod cyferki 9a+ - przed trzema laty na własnym podwórku, w rejonie Golobove pecine otworzył Massacrate. Jego scorecard zdobi również kilka 9a i najtrudniejsze DWS na świecie czyli legendarne Es Pontas, które jako pierwszy powtórzył w 2016r. 

Źródło: profil Jerneja Krudera na Instagramie

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com