baner
 
 
 
 
baner
 

Już za kilka dni ruszamy z nowym cyklem filmowym „Szlakiem GOPR”!

Na projekt powstający z okazji 15-lecia współpracy GOPR i PZU składać się będzie seria filmów obejmujących rejony działania poszczególnych grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wspólnie z ratownikami szukać będziemy mniej popularnych, za to bardzo atrakcyjnych i ciekawych miejsc w polskich górach, a zaczynamy od magicznych Bieszczad!

Ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR, Waldemar Czado i Sławomir Suwaj, analizują panoramę z Jasła; fot. Piotr Drożdż

 

Premiera pierwszego odcinka już 11 lutego, a w nim ratownicy z Grupy Bieszczadzkiej GOPR zabiorą nas na skiturową wycieczkę na Jasło i Małe Jasło. To świetne miejsce dla osób szukających spokoju. Nie bez powodu w tym rejonie spotkać można najwięcej żyjących w Bieszczadach zwierząt, m.in. niedźwiedzie, rysie i wilki. Leżące w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego szczyty to także raj dla skiturowców.

 

Praca na szczycie Małego Jasła; fot. Piotr Drożdż

 

Sześciokilometrowa trasa zapewni masę wrażeń. Z Jasła uchwycić można przy dobrej pogodzie widok nawet na Tatry oddalone o blisko 160 kilometrów. Rozciąga się stąd ponadto panorama na połoniny od Smereka po Bukowe Berdo, Wysoki Dział czy słowackie pasma. Z Małego Jasła natomiast widok otwiera się bardziej w kierunku północnym, na malownicze bieszczadzkie miejscowości. 


Widok z Jasła tuż przed zachodem słońca; fot. Piotr Drożdż


Jak mówią sami ratownicy GOPR, najlepsze warunki na skitury wciąż przed nami, warto więc obejrzeć pierwszy odcinek „Szlakiem GOPR” i zaplanować bezpieczną oraz efektowną bieszczadzką wyrypę. 


Seria filmów powstaje dzięki wsparciu PZU i pomocy organizacyjnej Fundacji GOPR. 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com