baner
 
 
 
 
baner
 

Karoline Sinnhuber świetnie w Ötztal - Die perfekte welle sit 8A+ dla Austriaczki!

23-letnia Austriaczka Karoline Sinnhuber ma już na swoim koncie kilka wyśmietnitych boulderowych przejść, głównie na rodzinnym podwórku. Teraz do swojej kolekcji dołożyła klasyk położony w rejonie Ötztal - Die perfekte welle sit to już dziewąty boulder w tym stopniu trudnosci pokonany w karierze Karo. A przecież zdarzało jej się pokonywać już trudniejsze propozycje!

Karoline Sinnhuber na Die Perfekte Welle sit 8A+ Fot. Manuel Schof

 

Jak widać to dobrze na powyższym zdjęciu, problem forsuje kant sporej wielkości granitowego głazu, których w rejonie zresztą nie brakuje. Cały czas powstają nowe bouldery, a ich lista w topo z roku na rok sukcesywnie się powiększa. Dla Karo Sinnhuber wycieczka w te rejony z Saalfelden, gdzie na codzien rezyduje, to raptem 2 godziny drogi samochodem. Dotychczas Austriaczka wyraźnie upodobała sobie położoną nieco dalej na zachód Silvrettę, gdzie pokonała dwie 8B - Charity Bouldern przed trzema laty, a rok później zameldowała się na topie Skiroute Project. 

 

Czekamy na kolejne przejścia w jej wykonaniu - jak napisała Karo na swoim profilu na Instagramie, myślami jest już przy La coka nostra 8A, gdzie szczególnie problematyczne jest haczenie pięty. 

 

Źródło: 8a.nu/profil Karo Sinnhuber na Instagramie

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com