baner
 
 
 
 
baner
 

Kombinacje Adama Ondry w Santa Linya

Przez moment powiało "grozą", kiedy w serwisach informacyjnych zamieszczono newsa o przejściu przez Adama Ondrę Fabela pa la enmienda 9a... Onsajtem!

Zanim jednak "plotka" rozeszła się na dobre - już został zdementowana - w krótkim i treściwym oświadczeniu samego Czecha:

"Ktoś rozpuścił dość błędną informację. Pierwszy wyciąg wspinaczki, La Fabela 8c+, nie był przeonsajtowany wcale, gdyż znałem wszystkie przechwyty z innych linii jak Open Your Mind (taki sam start za jakieś 8a), Fabelita i Cachasa, która jest nowym projektem, na którym spędziłem dwa dni i ma to samo zakończenie z Fabelą. Końcówka jest też cruxem na Fabela. Zatem wspinałem się już wcześniej na każdym pojedynczym przechwycie! Po łańcuchu na Fabeli wspiąłem się koło 10 metrów wyżej, w nieznany mi wcześniej teren (maksimum za 8a) i zakończyłem Enmiendą, którą zrobiłem dwa lata wcześniej.

Niemniej, w mojej opinii droga ta może zostać przeonsajtowana w przyszłości, ale crux na pierwszym wyciągu jest dość trudny dla OS-a i nie taki oczywisty."

A zatem faktem niezaprzeczalnym jest tylko pociągnięcie Fabela pa la enmienda 9a (kombinacja La Fabela 8c+ oraz
La novena enmienda 9a+) - za to w pierwszej próbie ;)

Z plotek pozostały jeszcze informacje o zaawansowanych pracach Ondry na
Golpe de Estado 9b w Siuranie - z której spadał kilka razy z ostatniego kluczowego przechwytu :(

Wracając do Santa Linya - trzeba przyznać, że ilość dróg i ich kombinacji jest dość spora i na dobrą sprawę obecna czołówka wspinaczy może mieć nie lichy problem, by czysto przejść OS-em jakąś linię.

Żeby lepiej zorientować się w tym wszystkim - poniżej zamieszczamy orientacyjne topo Santa Linya z wymienionymi powyżej pasażami.

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com