baner
 
 
 
 
baner
 
2018-07-19
 

Kurtka Ultra Light GTX Shakedry / Dynafit

Kurtka membranowa do biegania? Zbyt ciężka, zbyt duża po spakowaniu i zbyt słabo oddychająca. Jednak nic innego nie zapewnia skutecznej ochrony przed najpodlejszymi warunkami w górach. Organizatorzy trudnych zawodów też nie pozostawiają złudzeń, że wykpimy się, pakując do plecaków cieniutkie wiatrówki. Dlatego informacja o pojawieniu się kurtek biegowych z membraną Gore-Tex w technologii Shakedry, ważących około 150 gramów lub mniej, wywołała oczywiste poruszenie w biegowym światku. Jedną z pierwszych marek, która postanowiła wykorzystać nowatorskie rozwiązanie, jest Dynafit.Aby laminat rzeczywiście był lekki, musi składać się tylko z 2 warstw. Takie konstrukcje to nie nowość – stosowane są w odzieży turystycznej, jednak membrana znajduje się po wewnętrznej stronie materiału i co istotne w kontekście wagi i objętości, przed uszkodzeniem chroni ją oddzielna podszewka. Natomiast charakterystyczną cechą technologii Shakedry jest to, że membrana stanowi zewnętrzną powłokę cieniutkiej tkaniny. Dzięki temu materiał jest bardzo lekki, a wysoce hydrofobowe tworzywo membrany (politetrafluoroetylen, znany też jako teflon), doskonale zrzuca ze swojej powierzchni krople wody. Niestety, taka konstrukcja sprawia też, że nieosłonięta membrana narażona jest na uszkodzenie. Właśnie to wymusiło zastosowanie kolejnego ciekawego rozwiązania, jakim jest ZipOver Backpack System – rozpinana na zamek „zakładka” na plecach, która pozwala powiększyć kurtkę o dodatkową przestrzeń i założyć ją na kamizelkę biegową. Ułatwia to ściąganie i zakładanie kurtki bez konieczności zatrzymywania się, chroni też membranę przed kontaktem z plecakiem.

 

Ultra Light Shakedry jest doskonale skrojona, dlatego ściągacze z elastycznej taśmy pojawiają się w dosłownie kilku miejscach – po zapięciu kurtka przylega do ciała tak dobrze, że wszelkie dodatkowe uszczelnienia okazują się zbędne. W precyzyjnie wyprofilowanym kapturze znajduje się delikatnie usztywniony daszek i cienka kryza, dopasowująca go do głowy. Z kolei z przodu, pod ramionami znajdziemy przykryte patkami laserowo wycięte otworki, zapewniające wydajną wentylację. Fakt, że nie przysłaniają ich szelki plecaka, sprawia, że działają naprawdę skutecznie. Odblaskowe nadruki znajdują się na rękawach i na plecach.

 

Materiał: Gore-Tex Active Shell Shakedry 2L • Technologie: ZipOver Backpack – zwiększana objętość pleców • Waga: 144 g (rozmiar M, męski) • Cena: 1479,90 zł

Więcej o technologii Shakedry możecie dowiedzieć się z jednego z filmów na naszym kanale GÓRY TV:

 Testował / Piotr Gruszkowski

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com