baner
 
 
 
 
baner
 

Margo Hayes z kolejną 9a+ na koncie! Tym razem "Papichulo" dla Amerykanki!

Margo Hayes znów zawitała do hiszpańskiej Oliany - rejonu, w którym zdążyła się "rozsmakować" jesienią ubiegłego roku. W październiku 2018r. Amerykanka szybko uporała się z takimi klasykami jak Mind Control oraz Fish Eye (obydwa w stopniu 8c) i na koniec "dorzuciła" jeszcze do tego zestawu Joe Blau za 8c+. Teraz jej łupem padła jedna z najczęściej powtarzanych dróg w stopniu 9a+ - Papichulo. 

Margo w akcji na Papichulo 9a+ Fot. Jan Novak

 

"Mam szczęście mogąc przebywać w Olianie w trakcie wiosennej równonocy i pełni księżyca, szczególnie z człowiekiem tak drogim mojemu sercu. (chodzi rzecz jasna o Alexa Megosa ;-) - przyp. red.) Jestem wdzięczna że wróciłam do wspinania w hiszpańskim wapieniu, który bardzo pasuje do mojego stylu i czuje się w nim bardzo pewnie, znajomo i komfortowo. Jednocześnie czuje się taka mała w stosunku do wielkości skały. Możliwość wspinania się po jednej z najpiękniejszych dróg Oliany jaką jest Papichulo, było dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Dziękuję Ci Alex za Twoje nieustające wsparcie i wyłapywanie każdego mojego lotu. Podziękowania również dla Chrisa Sharmy za kolejną perełkę."  


napisała Margo na swoim profilu na Instagramie

 

Dla 21-letniej Amerykanki Papichulo to już trzecia droga o wycenie 9a+. Margo ma na swoim koncie dwa megaklasyki w tym stopniu - legendarną La Ramblę, która była zarazem pierwszą drogą o takich trudnościach pokonaną przez kobietę oraz Biographie w Céüse. 

 

Źródło: Instagram Margo Hayes

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com