baner
 
 
 
 
baner
 
2018-07-31
 

Materac 700 Air Structure Short / Forclaz

Na rozkładówce ostatniego, 261 numeru GÓR mogliście przeczytać o nowej kolekcji Forclaz, sprzedawanej w sieci sklepów Decathlon. Ostatnio wziąłem w obroty prezentowany w niej materac trekkingowy. Pierwszą rzeczą, która robi niesamowite wrażenie, jest jego lekkość (360 g) i niewielki rozmiar (mieści się on do malutkiego woreczka). Jeśli wrzucimy zwinięty materacyk do plecaka, szybko zapomnimy, że niesiemy dodatkowy sprzęt.

 

Po takim maleństwie spodziewalibyśmy się niewielkiej grubości – nic bardziej mylnego. Dzięki specjalnej budowie wynosi ona aż 5 centymetrów. Sprawia to, że nawet na nierównym podłożu mamy pełen komfort. Jednak oczywiście tak niska waga wymagała pewnych poświęceń. Długość materaca po napompowaniu to 120 centymetrów, więc chcąc zapewnić sobie wygodną noc, musimy podłożyć coś dodatkowego pod nogi. Nie jest to jednak specjalny problem.

Rozwiązaniem poprawiającym wygodę są silikonowe wstawki, które zapobiegają ślizganiu. Cały materac wykonany jest z kombinacji 57% poliuretanu termoplastycznego (TPU) i 43% poliestru, co zapewnia sporą odporność na uszkodzenia. Pompujemy go za pomocą specjalnego, jednokierunkowego wentylu. Napełnienie powietrzem zajmuje dosłownie kilka sekund, zatem, pomimo że nie jest to klasyczna mata samopompująca, praktycznie nie dostrzeżemy różnicy. Również wypuszczanie powietrza jest sprytnie przemyślane: zrobimy to błyskawicznie osobnym, dużym i jednokierunkowym zaworem.  Jeśli nie musimy oszczędzać miejsca w plecaku i potrzebujemy pełnowymiarowego „łóżka”, model ten dostępny jest również w długościach: 180 cm i 195 cm.

Materac 700 Air Structure Short z całą pewnością mogę polecić każdemu kto, tak jak ja, lubi się dobrze wyspać podczas noclegu w namiocie, a do tego nie chce dźwigać dodatkowych kilogramów. ;-)

 

Wymiary: 120 cm × 52 cm • Grubość: 5 cm • Wymiary po złożeniu: Ø 8,5 cm × 21 cm • Waga: 360 g • Cena: 129,99 zł

Testował / Maciek Szopa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Kuba
Producent podaje Tv 1.6 jeśli dobrze pamietam
Kuba
Producent podaje Tv 1.6 jeśli dobrze pamietam
grendel
Zdjęcie materaca na śniegu a ani słowa o jego izolacji termicznej ????. Dla mnie to on wygląda jak materac na basen lub nad jezioro latem a nie na śnieg czy w góry. Nie jest to materac czterosezonowy a to istotna kwestia, bo fotka w górach na śniegu wprowadza w błąd. Jedna nieprzespana z powodu zimna noc podczas wyprawy i zachwyt nad tym produktem zniknie. Pokusi się ktoś o podanie współczynnika Rv?

 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com