baner
 
 
 
 
baner
 
2021-05-27
 

Mick Conefrey - „Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę”

Przyćmiona obecnie przez popularniejszy Mount Everest Kanczendzonga uchodzi za najbardziej niedostępny z ośmiotysięczników. Historia podbojów tego szczytu ma swój początek w 1905, kiedy to na jego zbocza szturmował miedzy innymi okultysta Aleister Crowley. Pół wieku później dwaj Brytyjczycy dotarli na upragnioną wysokość 8586 metrów n.p.m. W maju 1992 roku podczas ataku szczytowego na Kanczendzongę zaginęła jedna z najwybitniejszych himalaistek świata, Wanda Rutkiewicz. 

 

Mick Conefrey snuje barwną, pełną swady opowieść, której podstawą są wywiady, pamiętniki i niepublikowane dotąd materiały. "Ostatni taki szczyt" to książka o marzeniach i determinacji oraz tragediach i uporze himalaistów w dotarciu na szczyt potężnej i majestatycznej Kanczendzongi.

 

Książkę w promocyjnej cenie znajdziecie w naszej księgarni KsiążkiGór.

 


 

Mick Conefrey – pisarz i filmowiec, od ponad dwudziestu lat tworzący filmy dokumentalne o tematyce górskiej dla takich stacji jak BBC, History Channel i Discovery, opowiada ekscytującą historię pierwszego wejścia na Kanczendzongę. Na szczycie ośmiotysięcznika, trzeciego co do wielkości szczytu świata, leżącego w Indiach na granicy Nepalu i Sikkimu, stanęli w maju 1955 roku dwaj Brytyjczycy, przyjaciele Joe Brown, wspinacz z Manchesteru, i George Band, absolwent Uniwersytetu Cambridge. Wyprawą kierował Charles Evans. 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com