baner
 
 
 
 
baner
 
2016-03-03
 

Na nartach i na butach. Relacja z 16 Pucharu Pilska w skialpinizmie

Karuzela pogodowa do ostatniej chwili spędzała sen z powiek organizatorom, gdyż w poprzedzający zawody weekend intensywny opad deszczu spowodował stan przedzawałowy u kierownika trasy oraz osób zaangażowanych w przygotowanie zawodów. Na szczęści po tym „kataklizmie”  spadł wyczekiwany od grudnia śnieg i finalnie udało się wytyczyć atrakcyjną oraz w sumie nie najłatwiejszą trasę. 

Zakosy; fot. Adam PodrezStrome, techniczne podejścia zakosami i terenowe, leśne zjazdy oraz na zakończenie bardzo stromy odcinek z nartami na plecakach to wizytówka każdej edycji Pucharu Pilska (w tym roku zabrakło jedynie wspinaczki przez skałki z użyciem lin poręczowych). 


Warunki powyżej schroniska na Hali Miziowej były bardzo dobre, lecz już poniżej 1100m.n.p.m bywało różnie… więc na trasie zjazdu na zawodników czekały… aż 4 odcinki, które musieli pokonywać na butach. Finalna trasa dla dwuosobowych zespołów (start na Pucharze Pilska odbywa się w parach) osiągnęła ostatecznie ok 20km i 1950m przewyższenia co jak na warunki polskie można uznać za „syte zawody” :-).Na kopule PIlska; fot. Maciek WesterowskiOstatecznie na lini startu zameldowało się 61 dwuosobowych zespołów (w różnych kategoriach wiekowych i konfiguracjach płciowych) oraz 11 młodych miłośników narciarstwa wysokogórskiego. Za największy sukces należy uznać, że wszyscy startujący w zawodach szczęśliwie (wcześniej lub później) dotarli do mety kończącej rywalizację.


Tegoroczną edycję zawodów rozgrywanych w masywie Pilska zdominowali nasi południowi sąsiedzi obsadzając większość miejsc na podium w praktycznie każdej kategorii. 

W 16 Pucharze Pilska w skialpinizmie (3 edycja Pucharu Polski PZA oraz 2 edycja Pucharu Europy Środkowej)


Triumfowali:

1m. Jozef Hlavco i Jakub Šarnik – 02:21:11

2m. Lukáš Trizna i Juraj Laštik – 02:21:38

3m. Jacek Żyłka-Żebracki i Jakub Przystaś – 02:23:10

 

1m. Anna Figura i Magdalena Kozielska – 03:12:01

2m. Lenka Hiklova i Zuzana Dudasova – 03:12:49

3m. Barbora Volajová i Michaela Danková – 03:19:33

 

Zmagania zawodników z trasą, pogodą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów i pucharów oraz losowanie atrakcyjnych nagród.

 

 

Klub Skialpinistyczny KANDAHAR  składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz oczywiście sponsorom nagród, którymi w tym roku byli:

 

        

                     

     

Partnerzy zawodów:

          

 

 

Kompletne wyniki oraz zdjęcia z zawodów dostępne na: www.kandahar.pl

 

 

Marcin Zwoliński

KS KANDAHAR

 Start; fot. Adam Podrez
 Na kopule PIlska; fot. Maciek Westerowski
 Najlepsi Polacy na przepince; fot. Tomasz Król
 Podejście z buta; fot. Piotr Gielec
 Zjazd; fot. Tomasz Król
 
 Podium pań; fot. Tomasz Król
 Podium panów; fot. Adam Podrez
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com