baner
 
 
 
 
baner
 

Nagroda Magazynu Kontynenty dla Katarzyny Nizinkiewicz

Na początku lutego, podczas odbywającego się w Poznaniu festiwalu Na Szagę, Katarzyna Nizinkiewicz otrzymała Próg, nagrodę Magazynu Kontynenty, za „…nieśpieszne podążanie za pięknem i za nadanie sensu wędrowaniu pojmowanemu jako sztuka nieosiągania celu” – tej treści napis widnieje na tabliczce statuetki wykonanej ręcznie z drewna shisham. 

 

 

Jak trafne jest to spostrzeżenie, Czytelnicy GÓR mogą przekonać się między innymi z artykułów Katarzyny Nizinkiewicz publikowanych w naszym Magazynie od 2016 roku w stałym dziale pt. „Góry, gdzie pieniądze są zbędne”. Jest to niezwykła podróż po świecie wrażliwości, której coraz bardziej brakuje nam w czasach zdominowanych nieznośną potrzebą pogoni za celami, projektami, wyzwaniami… W górskich wędrówkach opisywanych przez Katarzynę „zbędność pieniędzy” oznacza przede wszystkim wyzwolenie się spod wpływu atrybutów współczesności, które ograniczają naszą percepcję.

 

Wyjątkową specyfikę tekstów doskonale ujął w laudacji Dariusz Fedor, redaktor naczelny Kontynentów – „Świat Katarzyny Nizinkiewicz jest prosty. Chmury. Mgła. Niebo. Morze. Kamień. Skała. Trawa. Kwiat. Drzewo. Człowiek. Dziecko. Kobieta. I język, którym opisuje to, co w tym świecie robi, jest prosty: oddycham, idę, wracam, spotykam, widzę, słyszę”.

 

Gratulujemy! A Czytelników zapraszamy do lektury artykułów Katarzyny.

 

Fot. Katarzyna Nizinkiewicz

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com