baner
 
 
 
 
baner
 

Nowość Jędrzeja Wilczyńskiego - Window Low 8B

Polski Dagger na Szczytniku.

Jędrzej Wilczyński na Okienku (fot. arch. JW)

 

Jędrzej Wilczyński ma na swoim koncie niezłą kolekcję trudnych linii na czele z Daggerem 8B+ w Cresciano czy Dakkarem Low 8B. Tym razem Jędrzej poświęcił kilka sesji na utrudnienie bulderu Okienko na Szczytniku:

 

 

„[…] specyfika ruchów przypomina Daggera. Window low start [bo tak zwie się nowość - przyp red.] to Okienko po nastu obrywach w tym dwóch kluczowych. Z klamy wiaderka zrobiła się krawądka a z drugiej klamy średni oblak. Dodatkowo dodałem dwa krótkie pompujące ruchy startowe.”

 

Jędrzej prodłużenie próbował już w zimie jadnak sesje te zarówno na skutek pogody jak i kiepskich patentów skazane były na niepowodzenie. Dopiero teraz zarówno patenty jak i pogoda zapracowały jak należy. Tym samym powstała jedna z najtrudniejszych bulderowych linii w Polsce:

 

„[…] to unikat tak jak Sztylet i Drakkar. Myślę że jest trudniejszy od Czech Stara w Szklarskiej. Ciąg skomplikowanych i gimnastycznych ruchów robi trudność. Dwa ostatnie ruchy z lewego oblakościsku również nie są łatwe po całym ciagu.”

 

Jędrzej zdecydował się zaproponować wycenę pomiędzy 8A+ a 8B. Jednak patrząc na opis skłaniamy się raczej ku tej wyższej cyferce:-)

 

Zobaczcie jak wygladała jedna z prób:

 

 

 

źródło: wywiad środowiskowy

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com