baner
 
 
 
 
baner
 
2022-02-28
 

„Od 1960 roku ułatwiamy odkrywanie świata natury” - początki i filozofia marki Fjällräven

Jak to często bywa z genialnymi pomysłami, firma Fjällräven po­wstała jako rozwinięcie osobistej historii – w tym przypadku młodego wielbiciela natury o imieniu Åke Nordin. Dziś marka może pochwalić się  globalnym zasięgiem, oferując ponadczasowe, funkcjonalne i solidne produkty outdoorowe wytwarzane z poszanowaniem ludzi, zwierząt i natury. 

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Były to lata pięćdziesią­te, okres powojenny. Mieszkający w nadmorskim miasteczku Örnsköldsvik młody Åke był zajęty snu­ciem planów. Każdą wolną chwilę spędzał w lesie, często znikał na tygodniowe wędrówki po­śród dzikich krajobrazów Skandynawii. Rosnącemu głodowi odkrywania nowych miejsc towarzyszyła rosnąca frustracja z powodu braku przyzwoitej odzieży i sprzętu turystycznego na rynku. Kiedy zawiódł go stary plecak, Åke wpadł na pomysł nowatorskie­go stelaża, który utrzymywał bagaż bliżej pleców i bardziej równo­miernie rozkładał jego ciężar. To nowe rozwiązanie tak spodobało się doświadczonym leśnikom i paste­rzom reniferów, których spotykał podczas swoich podróży, że prosili go o wykonanie dla nich podobnych konstrukcji.

 

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Tak wyglądały początki marki Fjällräven. Fjällräven to szwedzkie słowo określające lisa arktycznego, sprytnego i ciekawskiego małego drapieżnika, który znakomicie radzi sobie w zimnym klimacie. Tym słowem Szwedzi nazywają też doświadczo­nych skandynawskich poszukiwa­czy przygód na łonie natury.


Fot. materiały prasowe Fjällräven


Åke spodobała się ta nazwa, ponieważ zainspirowała go do wykorzystania jego kreatywności i wytrwałości w poszukiwaniu lepszych rozwiązań dla produktów outdoorowych. Ten aspekt innowacyjności był i nadal jest ważny dla marki Fjällräven. Dzięki prostocie i stałemu ule­pszaniu dobrych rozwiązań po­wstają trwałe, funkcjonalne i ponad­czasowe ubrania. No i oczywiście kilka klasyków, takich jak kurtka Greenland Jacketmateriał G­1000 i kurtka puchowa Expedition Down Jacket.


Fjällräven Greenland Jacket

 

 

Fjällräven Expedition Down Jacket


Inwestycja na lata


Fjällräven to marka z długą historią tworzenia wysokiej jakości pro­duktów, które mogą być używane w trudnym terenie przez lata, zanim zostaną przekazane następne­mu pokoleniu. Nie ma w tym przy­padku. Fjällräven pro­jektuje swoje produkty z myślą o długim użyt­kowaniu, nie tylko dzię­ki zastosowaniu bardzo trwałych materiałów, ale również dzięki świadomemu dbaniu o po­nadczasowy design oraz unikaniu przelotnych trendów w modzie. Efektem takiego podejścia jest nie­powtarzalny styl. Ma ono również potencjalnie pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ im dłużej nosi się ubrania, tym mniej trzeba kupować nowych. Ponadczasowy design zmniejsza wpływ na środowisko, jaki wiąże się z produkcją nowej odzieży.

 

 Fot. materiały prasowe Fjällräven


Filozofia projektowania Fjällräven


1. Funkcjonalność


Do czego ludzie będą używać tego produktu? Niezależnie od tego, czy mamy na myśli długodystansowy trekking, wspinaczkę górską czy codzienne przemieszczanie się po mieście, we Fjällräven celowo umieszczamy kieszeń tam, a nie gdzieś indziej, i nadajemy kurtce taki, a nie inny fason. Jeśli produkt jest naprawdę funkcjonalny, można na niego liczyć za każdym razem. 


Fot. materiały prasowe Fjällräven


2. Wytrzymałość


Produkty powinny służyć latami. Niby oczywiste, ale czy na pewno? Materiały wybieramy ze względu na ich zdolność do  sprostania wymogom szlaku. I życia. We Fjällräven dbamy jednocześnie o równowagę między funkcjonalnością i wydajnością materiału a jego wpływem na środowisko.


Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

3. Trwałość emocjonalna


Nie wystarczy tylko, aby materiały były solidne. Jeśli produkt  wygląda na przestarzały po dwóch sezonach, ludzie nie będą chcieli go nosić. Dlatego we Fjällräven stawiamy na ponadczasowy styl.


Fot. materiały prasowe Fjällräven

4. Możliwość naprawy


Zmęczenie materiału i jego rozdarcie są integralnym elementem aktywności na łonie natury. We Fjällräven mamy tego świadomość, dlatego bierzemy to pod uwagę na etapie projektu. Ponadto instruujemy entuzjastów przygód na łonie natury, jak naprawiać nasze ubrania.


 Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Informacja prasowa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com