baner
 
 
 
 
baner
 

Piotr Hercog opowiada o polskiej wyprawie na Lhotse i współpracy z Andrzejem Bargielem

29 sierpnia 2019r. do Nepalu wyruszyła unifikacyjna wyprawa Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera, której celem będzie zdobycie czwartego, pod względem wysokości, szczytu świata – Lhotse (8516m n.p.m.). Na dzień przed wylotem naszych himalaistów do Kathmandu udało nam się porozmawiać z jednym z uczestników - Piotrem Hercogiem, który opowiedział nam o planach i głównych założeniach ekspedycji.

Lhotse (8516m n.p.m.); fot. arch. PHZ

 

Z materiału dowiecie się m.in. czy nasi wspinacze planują współpracę z zespołem Andrzeja Bargiela, który będzie działał w pobliżu, na zboczach Mount Everestu (8848m n.p.m.). Ponadto Piotr przedstawił również skład osobowy wyprawy oraz zdradził wstępnym termin planowanego ataku szczytowego.

 

 

Obecnie nasi himalaiści są w trakcie trekkingu i znajdują się w miejscowości Tengboche, położonej na drodze do bazy pod Lhotse. Miłośnicy himalajskich krajobrazów mogą kojarzyć tą miejscowość z wizerunkiem popularnego sześciotysięcznika Ama Dablam (6 812 m n.p.m.) znajdującego się w pobliżu Tengboche.

 

Ama Dablam (6 812 m n.p.m.); fot. arch. PHZ

 

Prawdopodobnie polska wyprawa w bazie zamelduje się jeszcze w tym tygodniu. 

 

Skład wyprawy: Marcin Kaczkan (kierownik), Rafał Fronia (zastępca kierownika), Mariusz GrudzieńOswald Rodrigo Pereira, Piotr Hercog, Wadim Jabłoński, Piotr Krzyżowski, Bartosz Ziemski, Mariusz Hatala, Maciej Kimel, Mariusz Lange

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com