baner
 
 
 
 
baner
 
2015-11-04
 

Rusza zbiórka na remont i rozbudowę Izby Jerzego Kukuczki

Celem projektu jest realne wsparcie Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Uzbierane pieniądze posłużą do przeprowadzenia niezbędnego remontu i rozbudowy Izby. Izba Pamięci  jest wyjątkowym miejscem, mieszczącym się w niewielkim góralskim domku w Istebnej, w przysiółku Wilcze. Muzeum zostało utworzone przez żonę himalaisty – Cecylię Kukuczkę w 1997 roku. Dzięki zaangażowaniu i odważnej inicjatywie pani Cecylii w dawnym domu Jerzego powstało miejsce, w którym pasjonaci turystyki górskiej mają szansę poznać himalajską historię zdobywcy Korony Himalajów. Każdy znajdujący się tam eksponat to wyjątkowy i niepowtarzalny ślad pozostawiony przez Kukuczkę. Drobne pamiątki poświadczają  niezwykłą historię, która wydarzyła się ponad 25 lat temu, a także pozwalają na to, aby kolejne pokolenia nie zapomniały o niej. Izba działając w sposób niekomercyjny, ma jedną misję - podtrzymać pamięć, oraz popularyzować dokonania złotej dekady polskiego himalaizmu. Odwiedzających oprowadza po Izbie pani Cecylia Kukuczka.

Właśnie ruszyła ZBIÓRKA na portalu PolakPotrafi.pl. Całkowita kwota potrzebna do przeprowadzenia remontu to 10900 zł. Ale jak zapowiadają organizatorzy, każdą suma, która przekroczy ten próg zostanie wykorzystana tak, by w jak najlepszy sposób zbliżyć się do osiągnięcia kolejnych celów, a są to:


 

Poszerzenie ekspozycji w Izbie oraz związane z nią działania takie jak digitalizacja, archiwizacja, opis, przechowanie i odrestaurowanie materiałów pozostawionych pośmiertnie przez Jerzego Kukuczkę. 

Promocja Izby Pamięci, to znaczy zaprojektowanie i wydruk plakatów, ulotek, naklejek informacyjnych. Polepszenie oznaczenia kierującego turystów z pobliskich szlaków do Izby. 

Audioprzewodnik po Izbie Pamięci. Taki rodzaj przewodnika, pozwoli na poszerzenie ekspozycji, o dodatkowe materiały audialne, ale przede wszystkim powoli na to, by Izba była dostępna dla turystów zawsze, bez względu na to, czy pani Cecylia jest obecna w Istebnej. 

Przewodnik multimedialny. O wiele bardziej zaawansowana forma powyższego przewodnika, który pozwoli na uzupełnienie ekspozycji o elementy multimedialne (np. filmy z wypraw) oraz pozwoli na interaktywność ekspozycji.


Organizatorem zbiórki jest Fundacja Wielki Człowiek, która została założona w 2013 roku przez rodzinę Jerzego Kukuczki. 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com