baner
 
 
 
 
baner
 

Zawody paralotniowe w stylu Hike&Fly w Beskidzie Wyspowym - relacjonuje Jacek Matuszek

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z zawodów paralotniowych Hike&Fly które odbyły się w czerwcu Beskidzie Wyspowym.

 

Start miał miejsce w Kasinie Wielkiej, a zadaniem zawodników było szybkie osiągnięcie jak najdalszego punktu od linii startu - pieszo lub przy pomocy paralotni. Limit czasu wyznaczono do 33h, przy czym jeśli zawodnikowi udało się wrócić na start w podanym czasie - otrzymywał 50% punktów więcej - liczonych od najdalszego punktu, jaki osiągnął od startu w linii prostej. Istotną sprawą w tej zabawie było dostosowanie strategii do aktualnych warunków pogodowych. Piloci mieli dylemat - czy lecieć pierwszego dnia z wiatrem, a potem pieszo próbować wrócić na start - czy bardziej opłaca się biec jak najdalej aby próbować następnego dnia pofrunąć z wiatrem na paralotni.


Na zawodach panowała wyjątkowa, koleżeńska atmosfera. Czuć było ducha współpracy, ale i sportowej rywalizacji, bo walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Głównym organizatorem zawodów, które odbyły się między 11-14 czerwca 2020 roku, był Mistrz Polski w Paralotniarstwie Michał Gierlach.

Zapraszamy za rok! To świetna okazja żeby podpatrzeć najlepszych polskich pilotów w akcji.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com